RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Nama Guru : bondakids@blogspot.com
Kelas :
Tarikh :
Masa : 11.10
pagi 10.50 pagi (30 minit)
Modul : Matematik (Teras)
Tunjang : Tunjang
Sains dan Teknologi - Awal Matematik
Fokus :
Pengalaman pranombor
Standard kandungan : (ST 7.3) Memahami nombor
Standard Pembelajaran :
(ST 7.3.3) Menulis 10-20.
Kesepaduan :
(KTI 1.2.8) Membuat corak dan rekaan mengikut kreativiti sendiri melalui
pelbagai rekaan.
Bilangan Murid : 25 orang
Objektif :
Di akhir pembelajaran, murid dapat:
1. Menulis 10-20.
2. Membuat corak dan rekaan mengikut kreativiti sendiri melalui pelbagai
rekaan.
Bahan : Straw,
lembaran kerja
Penerapan Nilai : Mendengar arahan
Mak ayah yang nak cari pendapatan tambahan jadi droship buku PTS boleh klik link https://bit.ly/33JnIIT
Langkah/Masa
|
Isi Pelajaran
|
Aktiviti
|
Bahan Bantu Mengajar/Catatan
|
Set induksi
(3 minit)
|
1.
Guru menunjukkan
video nombor.
2.
Guru bertanya
kepada pelajar mengenai nombor yang ditayangkan.
|
1.
Murid menjawab
soalan guru
2.
Murid mendengar
dan menonton video .
|
Alat
·
Video
·
Laptop
Kesepaduan
·
Bahasa Melayu
Nilai
·
Mendengar arahan
|
Langkah 1
(7 minit)
|
1.
Guru menunjukkan
kad nombor 10-20.
2.
Guru menyuruh
murid membilang nombor 10-20.
|
1.
Murid membaca
nombor 10-20
|
|
Langkah 2
(8 minit)
|
1.
Guru memanggil
murid memadankan bilangan objek dengan dengan nombor.
|
1.
Murid memadankan
objek dengan nombor
(Satu straw mewakili nombor 1)
|
Alat
·
Papan putih
·
Straw
Kesepaduan
·
Bahasa Melayu
Nilai
·
Mendengar dan
mengikut arahan
|
Langkah 3
(5 minit)
|
1.
Guru memberi
lembaran kerja kepada murid-murid
|
1.
Murid membuat
lembaran kerja yang diberikan oleh guru.
|
Alat
·
Lembaran kerja
Nilai
·
Mendengar arahan
|
Langkah 4
(10 minit)
|
1.
Guru menyuruh
kanak-kanak menggunting nombor dan melekatkan di lidi.
|
1.
Murid menggunting
dan melekatkan gambar di lidi.
|
Alat
·
Gunting
·
Lidi
Kesepaduan
·
Nilai
·
Mendengar arahan
|
Penutup
(2 minit)
|
1.
Guru bersoal
jawab dengan murid-murid.
|
Murid-murid menjawab soalan guru.
|
No comments:
Post a Comment